arac-hirsizlarini-durdurmak-isteyen-polis-ezilmekten-son-anda-kurtuldu

Araç hırsızlarını durdurmak isteyen polis ezilmekten son anda kurtuldu

İngiltere’de iki kişi, bir araç sürücüsünü darp ettikten sonra arabasını da gasp ederek kaçtı. Hırsızlar polis minibüsü ile karşı karşıya gelince durmak zorunda kaldı.

11 Aralık 2018 11:02

İngiltere’de iki kafadar, bir araç sürücüsünü darp ettikten sonra arabasını da gasp ederek kaçtı. Aracı gasp edilen sürücü, durumu polise haber verdi. Kadın polis memurunun olay yerinde tutanak tuttuğu sırada hırsızlar araçla sokağa girince polis alarma geçti. Polis minibüsü ile burun buruna gelen hırsızlar, durmak zorunda kaldı.

Kadın polis ve vatandaş neredeyse eziliyordu

Hızla aracın yanına koşan kadın polis ile bir mahalle sakini, sürücünün kapısını açmak istediklerinde şüpheli, vitesi geriye takarak gaza bastı. Polis memuru ve vatandaş sürüklenerek bir aracın arkasına savruldu. Diğer polislerin sürücüyü araçtan indirmeye çalışması sırasında, sürücü bu kez de ileri doğru gaza bastı ve güçlükle ayağa kalkan aynı polis memuruna yeniden çarptı.

Diğer polislerin devreye girmesi ile 2 şüpheli yakalandı. Mahkeme aracın sürücüsüne 7 yıl, yanında bulunan kişiye de 12 yıl hapis cezası verdi.

Yaşanan o anlar kadın polisin kask kamerasında 

Yaşanan o anlar ise olaydan hafif yaralı olarak kurtulan kadın polis memurunun kask kamerası ve sokaktaki güvenlik kameralarınca kaydedildi. Görüntülerde kadın polisin şüpheliyi ikaz etmesi ve ardından yaşanan anlardaki büyük paniği görülüyor. 

Kaynak: DHA

Diğer Haberler