ak-parti-grup-baskanvekili-mus-termik-santral-duzenlemesini-iceren-madde-teklif

AK Parti Grup Başkanvekili Muş: Termik santral düzenlemesini içeren madde teklif metninden çıkarılacak

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "Termik santral düzenlemesini içeren madde teklif metninden çıkarılacak" dedi.

03 Aralık 2019 14:45

Termik santrallere filtre takılmasını 2 buçuk yıl erteleyen düzenleme Meclis Genel Kurulu'ndan geçti.

Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düzenlemeyi doğru bulmadı, termik santrallere filtre takılmasını erteleyen düzenlemeyi veto etti.

{ilgili-haber-444193}

Erdoğan'ın bu kararında 7 yıldır filtreleme işlemi yapmayan termik santrallerin verilecek ek sürede de gerekli adımı atmayacaklarına yönelik kanaati etkili oldu. 

{ilgili-haber-443515}

"Termik santrallere filtre düzenlemesi yasa metninden çıkarılacak"

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, gazetecilere gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

Muş, söz konusu düzenlemenin yasa metninden çıkarılacağını açıkladı. Mehmet Muş, "Değerlendirmelerimizi yaptık, termik santrallere filtre takılmasının ertelenmesi düzenlemesi yasa metninden çıkarılacak." dedi.

{ilgili-haber-443048}

Bugün Mecliste Danışma Kuruluna bir tavsiyeleri olacağını söyleyen Muş, "Tavsiye kararı alınırsa yarın Plan ve Bütçe Komisyonu toplanacak. İlgili madde, önergeyle yasa metninden çıkarılacak. Komisyon bunu oyladıktan sonra 5 Aralık Perşembe günü Genel Kurula gelmesini bekliyoruz. Bu şekilde bir takvim işler." diye konuştu.

Muhalefetle de görüştüklerini bildiren Muş, "Muhalefetin, düzenlemenin kanun metninden çıkarılması yönünde talepleri söz konusu. Zaten diğer maddeler müzakere edildiği için termik santrallere ilişkin düzenlemeyi kanun metninden çıkardıktan sonra bir sorun kalmayacak. Görüşmelerin uzamasını öngörmüyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: TRT Haber 

Diğer Haberler