sentop-ve-tbmm-heyeti-azerbaycanda

Şentop ve TBMM heyeti Azerbaycan'da

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bir grup milletvekiliyle Azerbaycan'a gitti. Heyet resmi törenle karşılandı.

18 Ekim 2020 15:36

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan özel uçakla saat 11.40'ta Azerbaycan'a hareket eden heyet, 20 Ekim'e kadar burada çeşitli etkinliklere katılacak.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in davetlisi olarak Azerbaycan'a giden Şentop, beraberindeki heyetle "Bağımsızlık Günü" etkinliklerine katılıp bazı resmi görüşmeler yapacak.

Azerbaycan Milli Meclisi'ne hitap etmesi beklenen Şentop'a, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM Türkiye Azerbaycan Dostluk Grubu Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı ve MHP Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ eşlik ediyor. 

Azerbaycan'a ulaşan heyet resmi törenle karşılandı. 

Gazetecilere açıklama yapan Şentop, Türkiye'nin Azerbacan'a desteğini bir kez daha dile getirdi: "Azerbaycan’ın daima yanında olduğumuzu, haklı davasında Azerbaycan’ı desteklediğimizi aramızdaki ilişkinin tek millet iki devlet mahiyetinde benzeri olmayan bir ilişki olduğunu hep ifade ettik. Bunları Bakü’de de tekrar ifade edeceğiz. Bundan büyük bir memnuniyet duyacağız. Ben bağımsızlık gününü tebrik ediyorum kardeş Azerbaycan’ın ilelebet bağımsız Azerbaycan olarak Azerbaycan bayrağının bu topraklarda dalgalanması için de daima temenni ve duada bulunuyoruz."

Diğer Haberler