evleri-kultur-ve-sanatla-renklendiren-kanal-trt-2

Evleri kültür ve sanatla renklendiren kanal: TRT 2

TRT 2, koronavirüs tedbirleri kapsamında iptal edilen kültür ve sanat etkinliklerini eve taşıyor.

24 Mart 2020 13:40

Salgınla mücadele tedbirleri kapsamında konser, tiyatro, sinema ve opera temsilleri iptal edildi, müze de sergiler geçici olarak kapatıldı. Televizyon izleyicilerinin kültür ve sanatla buluşma noktası olan TRT 2, mevcut yayın çizgisiyle bu boşluğu dolduruyor.

"Hayat Eve Sığar" sloganıyla yapılan "evde kal" çağrısı dolayısıyla zenginleştirilen TRT 2 yayın planında, özel içerikler bugün itibarıyla ekrana geliyor.

Fotoğraf: AA

Dünyaca ünlü operalar, belgeseller TRT 2'de

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Devlet Opera ve Balesinin temsilleri, başta Cumhurbaşkanlığı Senfoni orkestrası olmak üzere devlet senfoni orkestralarının konserlerinin yanı sıra Pazar Konseri geleneği de sürdürülüyor.

"Troya", "Aida" ve "La Boheme" gibi dünyaca ünlü operalar, senfonik konserler, "Ustalara Saygı" konserleri, müziğe dair belgeseller, izleyicilerin evlerinde güzel vakit geçirmelerini sağlayacak.

Fotoğraf: AA

Müzeler TRT 2 izleyicileri için açılacak

TRT 2'nin bu zorlu günleri kolaylaştıran yayınlarında ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler ve Türkiye'nin sanat gündeminde yer bulan sergiler de çok özel koşullarda izleyiciler için açılacak.

Geleneksel ve çağdaş sanat sergileri, estetik bir yayıncılıkla evlere, ekranlara gelecek. Geçici olarak ziyarete kapalı olan Topkapı Sarayı Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzesi gibi önemli mekanlar, gerekli izinler alınarak, izleyiciler için nitelikli ve doyurucu bir şekilde, bir ziyaretçinin gözünden, uzmanların desteğiyle ekrana taşınacak.

Diğer Haberler