65-yas-ustu-sokaga-cikma-izni-hangi-gun-bayramda-65-yas-ustune-sokaga-cikma-izn

65 yaş üstü sokağa çıkma izni hangi gün? Bayramda 65 yaş üstüne sokağa çıkma izni devam edecek mi?

Ramazan Bayramında 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Peki, 65 yaş üstü için uygulanan sokağa çıkma izni devam edecek mi? 65 yaşın üstündekiler ne zaman sokağa çıkabilecek? Bayramda 65 yaş üstüne izin var mı?

23 Mayıs 2020 11:08

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

18 Mayıs Pazartesi Tarabya'daki Huber Köşkü'nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın akabinde Cumhurbaşkanı Erdoğan  açıklama yaptı.

Bayramda sokağa çıkma kısıtlaması kaç gün olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans yöntemiyle düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanıp uygulanmayacağına da değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Arife gününden bayramın son gününe kadar, 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. İnşallah bayramdan sonra bu tür sınırlamalara ihtiyacımızın olmayacağı bir tabloyla karşılaşacağımıza inanıyorum.” dedi.

65 yaş üstü sokağa çıkma izni ne zaman?

Cumhurbaşkanı Erdoğan 65 yaş üstü vatandaşların bayramın birinci günü sokağa çıkabileceklerini belirtti.

Erdoğan “Bayramın birinci günü olan 24 Mayıs Pazar günü 14.00-20.00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız yine sokağa çıkabilecek. Bu hafta çarşamba ve cuma günleri gençlerimizle ilgili esnetme uygulaması yine devam edecektir.” dedi.

Diğer Haberler