bugun-marketler-acik-mi-arefe-gunu-marketler-kaca-kadar-acik-23-mayis-marketle

Bugün marketler açık mı? Arefe günü marketler kaça kadar açık? 23 Mayıs marketler açık mı?

Arefe günü marketler açık mı? Bugün marketler kaçta açılıyor? İçişleri Bakanlığı 81 ilde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili genelge yayınladı. Peki, 23 Mayıs’ta marketler açık mı? Ayrıntılar haberimizde…

23 Mayıs 2020 12:48

İçişleri Bakanlığı, 81 ilde uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında uyulması gereken kuralları içeren bir genelge yayınladı.

Arefe günü marketler açık olacak

23 Mayıs Cumartesi günü yani arefe günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterebilecek.

Kısıtlamanın olduğu pazar, pazartesi ve salı günü market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ile online satış yapan yerler kapalı olacak.

Genelgede “Kısıtlamanın olduğu cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç olmak üzere) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanmasıyla sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir.” Denildi.

Marketlerin rutin çalışma saatleri

İçişleri Bakanlığı genelgesine göre, koronavirüs tedbirleri kapsamında il ve ilçelerdeki küçük, büyük tüm marketler en fazla 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet verebiliyor.

 

 

 

 

 

Diğer Haberler