rizede-piknikte-kaybolan-cocuk-bulundu

Rize'de piknikte kaybolan çocuk bulundu

Rize'nin İkizdere ilçesindeki ormanlık alanda kaybolan 11 yaşındaki İmam Can Kaya için arama çalışması başlatıldı. Kaybolan çocuk sabah saatlerinde ilçe merkezinde bulundu.

05 Temmuz 2020 07:32

Rize’nin İkizdere ilçe merkezinde bulunan bir Kur’an kursunda eğitim gören öğrenciler, piknik için köye gitti. Piknik sırasında Şanlıurfalı 11 yaşındaki İmam Can Kaya’nın orada olmadığı görüldü. Etrafa bakan kurs hocaları, Kaya’yı bulamayınca jandarmaya haber verdi.

Bölgeye sevk edilen Jandarma Komando Timi, Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ve İkizdere Arama Kurtarma (İDAK) ekipleri ve vatandaşlar, arama köpeği Kır ile birlikte gece yarısına kadar yaptıkları aramada bir bulguya rastlayamadı.

Sabahın ilk saatlerinde arama çalışmalarına devam etmek için ilçe merkezinde toplanan ekipler, bir çocuğun kendilerine doğru yürüdüğünü görünce durdu. İmam Can Kaya olduğu anlaşılan çocuk, ekipler tarafından İkizdere Devlet Hastanesine götürüldü. 

İmam Can Kaya, görevlilere dolaşırken düşüp bayıldığını, uyandığı zaman gece saatleri olduğunu ve ilçe merkezine doğru yürümeye başladığını, bu sırada görevliler tarafından bulunduğunu anlattı.

Diğer Haberler