elmas-ailesinin-yeni-uyesi-cimcime

Elmas ailesinin yeni üyesi 'Cimcime'

Giresunlu Elmas ailesi, annesinin emzirmediği kuzuyu evde besliyor. "Cimcime" adlı kuzu artık ailenin yeni üyesi.

01 Ağustos 2020 13:34

Merkeze bağlı Yaykınlık köyünde yaşayan 4 çocuk babası Cemal Elmas, yaklaşık 5 ay önce bir çobanın sürüsünde bulunan yeni doğmuş kuzunun, annesi emzirmediği için ölmek üzere olduğunu öğrendi.

Bunun üzerine hayvanı çobandan alan 6 kişilik Elmas ailesi, sıkı bir bakımla kuzunun yaşama tutunmasını sağladı.

Elmas ailesi, adeta evin bireyi haline gelen kuzuyu, bebek beziyle bezliyor, banyoda yıkıyor, ev yemekleriyle besliyor.

Çocuklar Beşiktaş taraftarı olduğu için zaman zaman siyah-beyaz forma da giydirilen "Cimcime", ev içinde ve dışında Elmas ailesinin yanından ayrılmıyor.

Fotoğraf: AA

"Sağlığına kavuşması için seferber olduk"

Cemal Elmas,  geçmişte de evlerinde kuzu beslediklerini, yine kuzu bakmaya karar verdiklerinde arayışa girdiklerini söyledi.

Yaklaşık 5 ay önce yörede bir çobanın sürüsünde annesinin emzirmediği kuzudan haberdar olduklarını, çobanla görüşerek hayvanı aldıklarını anlatan Elmas, "Kedi, köpek de alabilirdik ancak biz daha önce de baktığımızdan kuzudan yana karar kıldık. Cimcime'nin tekrar sağlığına kavuşması için seferber olduk. Sıkı bir bakım süreci geçirdik. Sonuçta da başarılı olduk" dedi.

Fotoğraf: AA

"Artık çocuğumuz, evin bir bireyi gibi"

Elmas, "Cimcime" adını verdikleri kuzunun, ev köpekleri gibi aile bireyleriyle her yere gittiğini belirterek, "Kendisine çok alıştık. Artık çocuğumuz, evin bir bireyi gibi. Aynı kaptan yemek yiyoruz" dedi.

Cimcime'nin kendileriyle her yere gittiğini, hatta kendisini çalıştığı inşaatlara bile götürdüğünü dile getiren Elmas, "Evde, dışarıda her yerde bizimle. Hiç yalnız bırakmıyor" sözlerini kullandı.

Cemal Elmas, evin maskotu olan kuzunun en çok cips ve kraker sevdiğini de söyledi.

Diğer Haberler