Superliganing 6-haftasidagi yagona o'yini yakunlandi.
Super Ligada bu hafta o'z uyida Demir Group Sivasspor bilan 1-1 hisobida durang o'ynagan Aytemiz Alanyaspor, balini 14ga ko'targan holda peshqadamlikni davom ettirdi.
Superliganing 6-haftasidagi yagona o'yini yakunlandi.
Haftaning so'nggi o'yini Gazishehir Gaziantep, o'z maydonida Go’ztepe bilan 1-1.
Super Ligada bu hafta o'z uyida Demir Group Sivasspor bilan 1-1 hisobida durang o'ynagan Aytemiz Alanyaspor, balini 14ga ko'targan holda peshqadamlikni davom ettirdi.
Mavsumning birinchi derbisida "Galatasaroy" bilan durang o'ynadi va 11 ochkoni qo'lga kiritdi.
Ketma-ket ketma-ket ochko yo'qotgan "Beshiktosh", haftaning boshqa muhim o'yinida "Trabzonsporga" ni 4-1 hisobi mag’lub bo’ldi va 16- o’ringa pasaydi.
Superliganing 6-haftasidagi natijalari, hisoblar va keyingi haftadagi jadval quyidagicha:
Hafta natijalari:
Medipol Bashaksehir-Chaykur Rizespor: 5: 0
Yukatel Denizlispor-Kasimpasa: 0-1
Aytemiz Alanyaspor-Demir Group Sivasspor: 1-1
Galatasaroy-Fenerbahche: 0: 0
Ittifoq Xolding Konyaspor-Istikbal Mebel Kayserispor: 2-1
Antalyaspor-BtcTurk Yangi Malatyaspor: 3-0
MKE Ankaraguju-Genchlerbirligi: 2-1
Trabzonspor - Beshiktosh: 4-1
Gazishehir Gaziantep-Go’ztepe: 1-1
Olgan ballar:
O | G | B | M | A | Y | AV | P | |
6 | 4 | 2 | 0 | 13 | 6 | 7 | 14 | |
6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 6 | 5 | 11 | |
U3.GAZİSHEHİR GAZİANTEP FUTBOL KULUBU | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 11 | 0 | 11 |
6 | 2 | 3 | 1 | 11 | 8 | 3 | 9 | |
6 | 2 | 3 | 1 | 9 | 6 | 3 | 9 | |
6 | 2 | 3 | 1 | 6 | 5 | 1 | 9 | |
6 | 2 | 3 | 1 | 6 | 6 | 0 | 9 | |
6 | 2 | 2 | 2 | 10 | 8 | 2 | 8 | |
6 | 2 | 2 | 2 | 5 | 3 | 2 | 8 | |
6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 9 | -1 | 8 | |
U11.MKE ANKARAGUJU | 6 | 2 | 2 | 2 | 5 | 8 | -3 | 8 |
6 | 2 | 2 | 2 | 5 | 9 | -4 | 8 | |
6 | 2 | 1 | 3 | 11 | 9 | 2 | 7 | |
6 | 2 | 1 | 3 | 6 | 7 | -1 | 7 | |
6 | 1 | 3 | 2 | 2 | 5 | -3 | 6 | |
6 | 1 | 2 | 3 | 8 | 12 | -4 | 5 | |
6 | 0 | 3 | 3 | 7 | 10 | -3 | 3 | |
I18.GENCHLERBIRLIGİ | 6 | 0 | 2 | 4 | 6 | 12 | -6 | 2 |
7-hafta jadvali:
4 oktabr, juma:
20.30 BtcTurk Yangi Malatyaspor-Yukatel Denizlispor (Yangi Malatya)
20.30 FenerbaHche-Antalyaspor (Ulker)
5 oktabr, shanba:
15.00 Kasimpasha-Konyaspor (Kasimpasha Rejep Tayyip Erdo’g'an)
17.30 Guztepe-Istikbal Mebel Kayserispor (Bo’rnova Aziz Kocao’glu)
20.00 Genchlerbirligi-Galatasaray (Eryaman)
6 oktabr, yakshanba:
14.00 Demir Group Sivasspor-MKE Ankaraguju (Yangi Sentabr 4)
16.30 Beshiktosh-Aytemiz Alanyaspor (Vodafone Park)
19.00 Gazishehir Gaziantep-Medipol Bashakshehir (Kalyon)
19.00 Chaykur Rizespor-Trabzo’nspor (Chaykur Didi)