enerji-ve-tabii-kaynaklar-bakani-berat-albayrak-aliyevle-gorustu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aliyev'le görüştü

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Güney Gaz Koridoru Danışma Kurulu 4. Bakanlar Toplantısı'na katılmak için gittiği Azerbaycan'da Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü.

15 Şubat 2018 15:23

Haydar Aliyev Merkezi'nde gerçekleştirilen görüşmede, iki ülkenin hayata geçirdiği Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP), Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Hattı gibi projeler ele alındı.

Görüşmede Aliyev, TANAP projesinin tamamlanmak üzere olduğunu, yakın zamanda Şahdeniz 2 yatağından çıkarılacak doğalgazın bu hatla aktarılacağını bildirdi.

Bakan Albayrak da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Aliyev'e selamlarını ileterek, geçen ay TANAP'ta ilk test çalışmalarına başladıklarını hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Aliyev, Albayrak'a teşekkür ederek Erdoğan'a selamlarını iletmesini rica etti.

Bakan Albayrak, temasları kapsamında AB Komisyonu Enerji Birliği Başkan Yardımcısı Maros Sefcovic, Gürcistan Başbakan Birinci Yardımcısı, Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Dimitri Kumsishvili ve British Petroleum (BP) Azerbaycan, Gürcistan ve Türkiye Bölge Sorumlusu Gary Jones ile ayrı ayrı ikili görüşmeler de gerçekleştirdi.

Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler: Türkiye, Azerbaycan, Enerji, Aliyev, Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı, rans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı, TANAP, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Hattı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak,

Diğer Haberler