trt-avaz-6-yildir-sizinle

TRT AVAZ 6 Yıldır Sizinle...

21 Mart 2009 tarihinde yayın hayatına başlayan TRT AVAZ, 6. yaşını ve Nevruzu muhteşem bir gala programı ile kutlayacak.

20 Mart 2015 16:54

Balkanlar'dan Orta Asya'ya, Ortadoğu'dan Kafkaslar'a uzanan yaklaşık 250 milyon nüfuslu bir coğrafyaya hitap eden TRT AVAZ, kuruluşunun 6. yıldönümünü görkemli bir yayınla kutlayacak.

Bundan 6 yıl önce 21 Mart 2009 tarihinde yayın hayatına başlayan TRT AVAZ, Türkçe, Azerbaycan Türkçesi, Kazakça, Kırgızca, Özbekçe, Türkmence, Boşnakça, Arnavutça ve Tatarca programlara yer veriyor.

Yayın akışı içinde, dünyanın çeşitli bölgelerindeki Türk dilli halklar ve ortak kültür coğrafyasındaki ülkelerin ortak değerlerine vurgu yapan TRT AVAZ'da, kültür, sanat, Türkçe öğretimi, belgesel, müzik programlarının yanı sıra bu ülkelerde üretilmiş film ve dizilere de yer veriliyor.

Kuruluşundan bu güne yaptığı yayınlarla Türk dünyasının sesini dünyaya duyuran TRT AVAZ, 21 Mart Cumartesi günü "Nevruz 2015 Gala" özel yayını ile hem Nevruzu hem de 6. yaşını kutlayacak.

TRT'nin Ankara'da bulunan Arı Stüdyosu'ndan gerçekleştirilecek  ve saat 20.15'te başlayacak "Nevruz Gala Özel" programında, Hakan Urgancı'nın sunumuyla ENBE Orkestrası'nın Nevruza özel performansı, Türk Halk Müziği'nin usta sesi Kubat'ın türküleri ve Azerbaycan'ın ünlü sanatçılarından Elnare XELILOVA'nın katılımıyla keyifli, coşkulu ve müzik dolu bir yayın ekranınıza gelecek.
Diğer Haberler