turkmenistan-da-uluslararasi-tasimacilik-ve-lojistik-konferansi

Türkmenistan’da Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Konferansı

Türkmenistan’ın Hazar Denizi kıyısında bulunan Awaza kentinde, ''Ağır yüklerin taşınması ve lojistik konulu “HEAVY TURKMENISTAN 2018 Uluslararası Konferansı” başladı.

03 Ekim 2018 13:56

“HEAVY TURKMENISTAN 2018” uluslararası konferansında Türkmenistan'a, ağır proje yüklerinin teslimi ve kurulumu, Türkmenbaşı limanına kargo alma imkanı, karayolu ve demiryolu altyapısının durumu, deneyim konuları ve lojistiğin tüm ayrıntıları ele alınıyor.

Konferansa Rusya, Almanya, Kazakistan, Türkmenistan, ABD, Hollanda, Finlandiya, Belçika, Türkiye, Suudi Arabistan, Estonya Letonya, İran, Hindistan, Özbekistan, Azerbaycan, Danimarka gibi ülkelerden her türlü demiryolu, kara, hava ve deniz taşımacılığında navlun lojistik hizmetleri alanında deneyimli uzmanlar ile nakliye, lojistik ve ticaret şirketlerinin üst düzey yöneticileri katılıyor.

Hazar Denizi sahilinde inşa edilen ve geçtiğimiz aylarda hizmete giren Türkmenbaşı uluslararasi liman kompleksi, Karadeniz ve Akdeniz üzerinden Avrupa, Orta Doğu, Güney Asya ve Asya-Pasifik bölgelerine en uygun güzergahlar üzerinden ulaşım sağlayan uluslararası kargo taşımacılık sistemi için stratejik öneme sahip bulunuyor.

Konumu itibariyle Türkmenistan üzerinden Avrupa ve Orta Asya'ya araçların transit akışının sağlanması göz önünde bulundurularak, Hazar Denizi'nin limanları arasında sürekli feribot seferleri ile kargo teslimatı süresininin kısaltılması ve bu amaçla iyi kurulmuş tedarik zinciri oluşturmanın olanaklarının geliştirilmesi, konferansta ön oplana çıkıyor.

Anahtar Kelimeler: türkmenistan, uluslararası taşımacılıkve lojistik konferansı, awaza,

Diğer Haberler